Finał Licealiady w piłce ręcznej chłopców

Aktualności

W Puławach, w dniach 13-15 czerwca, odbył się ogólnopolski finał Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Najlepszym zespołem okazali się zawodnicy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu. Gospodarzy reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach.

WYNIKI:

Grupa A:
X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kielcach
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr Ix im. Generała Władysława Andersa w Opolu
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach

Grupa B:
IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim
I liceum Ogólnokształcące w Siedlcach
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej

LpGospodarzGośćWynik
1.X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w KielcachPubliczne Liceum Ogólnokształcące nr Ix im. Generała Władysława Andersa w Opolu
17:20
2.Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej24:16
3.IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie TrybunalskimZespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
27:20
4.I liceum Ogólnokształcące w SiedlcachZespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej14:25
5.Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr Ix im. Generała Władysława Andersa w Opolu
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
28:17
6.IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie TrybunalskimI liceum Ogólnokształcące w Siedlcach38:14
7.X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w KielcachZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
17:17 (4:5)
8.I liceum Ogólnokształcące w SiedlcachZespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
11:30
9.IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie TrybunalskimZespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej24-23
10.X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w KielcachZespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej19:26
11.Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
14:20
12.Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr Ix im. Generała Władysława Andersa w OpoluIV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim20:11

Klasyfikacja końcowa

  1. miejsce – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr Ix im. Generała Władysława Andersa w Opolu
  2. miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim
  3. miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina
  1. miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach
  2. miejsce – Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej
  3. miejsce – X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kielcach
  4. miejsce – I liceum Ogólnokształcące w Siedlcach.

Najlepszy bramkarz turnieju – Pasoń Filip (Opole)
Najlepszy strzelec turnieju – Barkanau Mikita (Dąbrowa Białostocka)
Najlepszy zawodnik turnieju – Grzesik Patryk (Piotrków Tryb)
Najlepsi zawodnicy drużyn:

  1. Molga Szymon – Kielce
  2. Koprek Daniel – Opole
  3. Antonik Łukasz – Dąbrowa Białostocka
  4. Łuczkowski Jakub – Bartoszyce
  5. Galuś Tymoteusz – Piotrków Tryb.
  6. Maraszkiewicz Łukasz – Puławy
  7. Wyrzykowski Krzysztof – Siedlce

Turniej współfinansowany ze środków finansowych Szkolnego Związku Sportowego.