Bieg Niepodległości

Uncategorized

Serdecznie zapraszamy BIEGACZY do startu w Biegu Niepodległości 11.11.2016 „1 Nocna Mila Niepodległości“. Bieg Niepodległości organizowany jest w Lublinie przez: Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin”

Zawody rozegrane będą w centrum Lublina w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W ramach wydarzenia odbędą się trzy biegi dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych klasy IV-VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponad gimnazjalnych. W łączonych reprezentacjach szkolnych określonych w regulaminie limit startu 500 zawodników. W kategorii OPEN limit startu 55 zawodników. Dystans 1609 metrów.

Formuła biegu umożliwia przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Ten niecodzienny, międzypokoleniowy bieg w Lublinie upamiętni  historię pokoleń Polaków i umożliwi w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Najliczniejsza reprezentacja szkolna startująca w biegu otrzyma puchar.