Szkolny Związek Sportowy częścią międzynarodowego wydarzenia

Aktualności

W ostatni piątek września szkoły z całej Europy, a także kilku krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji już po raz ósmy świętować będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD) to międzynarodowe święto ruchu, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny).   

Szkolny Związek Sportowy partnerem #ESSD2022 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Mając świadomość, jak ważna jest walka z niewystarczającym poziomem aktywności fizycznej już od najmłodszych lat, tym bardziej cieszymy się, że już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do zostania partnerem tej inicjatywy. 

Dlaczego warto dołączyć do ESSD? 

1)  Biorąc udział w takich wydarzeniach zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.

2)    Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna! Po prostu…

3)    Promujesz zdrowy styl życia i budujesz dobre nawyki.

4)    Jednoczysz i budujesz społeczność uczniowską.

5)    Jako zarejestrowana szkoła zyskujesz certyfikat, a przede wszystkim stajesz się częścią dużej, międzynarodowej społeczności, skupionej wokół wspólnego celu.

Uwaga! Dla najbardziej aktywnych szkół i nauczycieli przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Poznajmy się! Integracja polsko-ukraińska

W Polsce jest obecnie ponad 800 tysięcy ukraińskich dzieci, z których znaczna część stała się dla polskich uczniów koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki. Europejski Dzień Sportu Szkolnego świętujemy w Polsce już po raz ósmy, a w tym roku pierwszy raz będziemy obchodzić go wspólnie z rówieśnikami z Ukrainy i blisko 40 krajami z całego świata. Organizator wydarzenia – Fundacja V4Sport, wspólnie z partnerem – Akademią Krokieta i Lamy dla najmłodszych uczestników ESSD przygotowali materiały w modelu hybrydowym – polsko-ukraińskie, dzięki którym dzieci będą mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach – ich kulturze, języku i geografii. 

Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale!

Jak stać się częścią ESSD 2022? 

Zaobserwuj profil ESSD na Facebooku: https://www.facebook.com/EuropejskiDzienSportuSzkolnego, by być na bieżąco! 

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem edss@v4sport.eu